Co o Vltavě možná nevíte


Také se chystáte na splouvání Vltavy a rádi byste si plavbu užili v poklidu a s pozitivními emocemi? Pak si zajistěte pronájem lodí a vodáckého vybavení v půjčovně lodí Vltava ve Vyšším Brodě a naplánujte si vaši dovolenou na poslední týden v srpnu. Tehdy bývají poloprázdné kempy a je tu rozhodně větší pohoda, než na začátku července. Vltava je překrásná řeka a můžete se o ní dozvědět i některé zajímavosti, o nichž jste dosud neslyšeli, a které mohou vodákům zpestřit plavbu i pobyt v kempech a v jejich okolí.

Vltava v Rožmberku

Jez v Rožmberku nad Vltavou – sportovní propust jezu v Rožmberku nad Vltavou je notoricky známa každému vodákovi, který se tudy plaví, ovšem její současná podoba pochází až z roku 1997, po dokončené komplexní rekonstrukci jezového tělesa. Možná se mezi vámi najdou i tací, co tento jez pamatují jako jedno z nejpůsobivějších míst pro splouvání na kánoi v docela odlišné podobě – před rekonstrukcí tu byla propust mnohem širší a umožňovala vodákům prožít výrazně větší emotivní zážitky.

Křížová hora – jestliže budete kempovat v Novém Spolí, naproti sídlišti Plešivec, vřele doporučujeme kromě prohlídky města a zámeckého areálu vystoupat i na Křížovou horu. Najdete ji severovýchodně od kempu cca 2 kilometry daleko. Je odtud fantastický výhled na celé město a pohoří Blanského lesa.

Rožmberk nad Vltavou

Serpentina – další krásné vyhlídkové místo na Český Krumlov je z ulice Serpentina pod vlakovým nádražím a možná nevíte, že v ulici Pod Kamenem a pod ulicí Serpentina na počátku Latránu byl natáčen krásný český film s Luďkem Sobotou a Helenou Vondráčkovou „Jen ho nechte, ať se bojí“.

Třísov Nad Vsí – a do třetice krásných vyhlídek je část obce Třísov – Nad Vsí. Vystoupejte až k místnímu koupališti a ten výhled, co spatříte pod vámi, vám vyrazí dech. Je to jedno z nejkrásnějších vyhlídkových míst v okolí Vltavy.