Na co se při generálním úklidu domácnosti zapomíná


Chystáte vaši domácnost na velkolepou oslavu? Například vdáváte dceru nebo slavíte završení vysokoškolského studia či kulaté narozeniny a zvete si do domu větší počet hostů? Lidé při této příležitosti svůj příbytek uklízí a snaží se jej také vyzdobit vhodnými dekoracemi, například květinami, girlandami, stuhami s nápisy, zkrátka musí vše být dokonalé, aby byla oslava na úrovni.

mytí oken

V rámci úklidu se leští nábytek, cídí svítidla a důkladně umývá koupelna s toaletou, ale na něco se přece jen může zapomenout, nebo vám na to již nezbydou síly.

Mytí oken – jestliže je oken v domě mnoho a úklidové práce vám dají zabrat, pozvěte si na tuto práci pracovníky z úklidové služby v Ostravě TN úklid. Mytí oken také patří k poměrně nebezpečným činnostem, protože se pohybujeme na štaflích nebo na židli, tím se zvyšuje těžiště těla a je větší pravděpodobnost ztráty rovnováhy a vypadnutí z okna na ulici. V přízemí o nic nejde, ale již pouhé první patro, tedy výška tří metrů nad zemí, může být při pádu na záda či na hlavu fatální. S profesionály si nemusíte dělat starosti, ti znají správné postupy, jak si počínat při mytí bezpečně a efektivně.

čištění koberců

Koberce – jestliže pověříte úklidovou firmu důkladným umýváním koupelny a kuchyně či umýváním oken, neměli byste zapomenout ani na na důkladné vyčištění koberce. Pouhé vysávání vysavačem jej nezbaví veškerých nečistot, mnohé z nich jsou mastné a zašlapané mezi vlákna, o tom se snadno přesvědčíte, pokud například párkrát po luxování přejedete vlhkým hadříkem či houbičkou koberec sem a tam, načež se vytvoří chuchvalce žmolků. U koberců také bývá problémem zápach, ten se tu vyskytuje hlavně pokud se na koberci chodí naboso nebo v ponožkách, což většinou bývá. Zdrojem zápachu je pot z chodidel a bakterie, které jej rozkládají. Čisticí stroj koberec zbaví zápachu zcela bez problémů a vaše oslava pak bude mít patřičnou úroveň.