Vyplatí se investovat do zastřešení bazénu na zahradě? Své výhody to má!


Nevíte, zda máte bazén zastřešit nebo ne? Zastřešení bazénu není nejlevnější záležitostí, ale zajisté to má své výhody. Víte jaké a vyplatí se to?

Vyplatí se investovat do zastřešení bazénu na zahradě? Své výhody to má!

Máte zahradu, na které toužíte mít vlastní bazén? Během léta je bazén skvělým společníkem, užijí si ho dospělí i děti, to bezesporu. Bazén však není levnou záležitostí a kromě toho vyžaduje i pravidelnou péči a údržbu. Udržet v bazénu vodu, která je průzračně čistá a bez nečistot a řas, je velmi složité, ale něco vám to přeci jen může usnadnit. Pokud si pořídíte zastřešení bazénu, budete mít o dost starostí méně, navíc to bazén i zabezpečí. Takže i do zastřešení bazénu se vyplatí investovat.

žena v bazénu

Zastřešení šetří váš čas ale i peníze

Zastřešení bazénu https://www.bumerang.cz/ není zbytečností a rozhodně nejde o vyhozené peníze, právě naopak. Je třeba si uvědomit, co všechno může ovlivňovat kvalitu vody v bazénu, okolní nečistoty, které přirozeně do bazénu během dne ale i noci napadají, mají velký vliv na to, jak bude bazénová voda vypadat. Samozřejmě, že je pak nutné vodu častěji čistit, nečistoty vytahovat a bazén vysávat. Pokud ale použijete zastřešení, je voda více chráněná a to v době, kdy se v bazénu nikdo nekoupe. Zastřešení vám tedy usnadní údržbu, vodu ale i udrží v optimální teplotě, voda je totiž během dne ohřeje i díky slunci, když jsou ale dny chladnější nebo často prší, voda se ochlazuje. Zastřešený bazén ale poskytne možnost koupat se i v horším počasí, díky zastřešení pak voda má stálou teplotu a příliš se neochlazuje a zastřešení rovněž dokáže zabránit vypařování vody, ke kterému zase dochází v létě přirozeně a často.

bazénové schůdky

Voda tak v bazénu zůstává ideálně teplá, neochlazuje se a nevypařuje. Je samozřejmě i čistější, protože zastřešení chrání vodu před okolními nečistotami. Podle výšky a typu zastřešení pak můžete využívat bazén i v nepříznivém počasí.

Ochrana dětí i mazlíčků

Bazén láká děti, domácí mazlíčky ale zvířata zvenčí. Může se tak snadno stát, že do bazénu nechtěně zvíře upadne, pozor je třeba ale samozřejmě dávat hlavně na malé děti. Pokud máte na zahradě bazén otevřený, musíte neustále potomky hlídat, jistě nechcete, aby se stala nějaká nehoda. Zastřešení vám poskytne ochranu a už se nebudete muset bát na zahradě otočit jinam, i když tam pobíhají děti. Jde o skvělou ochranu a vy pak můžete nechat děti hrát si na zahradě bez starostí.