Teplovodní podlahové topení zvládnete nainstalovat sami


Zaslechli jste cosi o suchém systému podlahového topení, ale nemáte přesnou představu, oč se jedná? Rádi byste se o něm dozvěděli něco víc, ale obáváte se toho, že tuto technologii stejně musí instalovat odborníci, a že ačkoli jste zručný kutil, musíte zbytečně platit stavební firmu? Pak vás uklidníme, protože montáž topného systému, alespoň v samotném základu, zvládne prakticky každý. Jediné, k čemu potřebujete odborníka – instalatéra, je zapojení rozdělovače do topného potrubí a připojení systému k topnému zdroji. To ostatní zvládnete sami.

sezení na podlaze

Systémové desky – instalace teplovodního podlahového topení svépomocí https://heatsys.eu/podlahove_vytapeni.html začíná pokládkou reflexních (odrazových) fólií s hliníkem, který směruje (odráží) teplo od podlahy směrem do místnosti. Na reflexní fólie se pak pokládají systémové desky s drážkami pro zasouvání topného potrubí, a to se po dokončení pokládky zapojuje do rozdělovače. Jakmile je tento krok hotov, instalatér topení oživí a můžete začít topit prakticky ihned po pokládce systémových desek.

práce na PC na podlaze

Cemento-vláknité desky – na systémové desky se položí pouze krycí cemento-vláknité nebo sádro-vláknité desky, a ty jsou dostatečně pevné, aby udržely na podlaze nábytek a poradily si i s pohybem osob. Na tyto desky se pak už pokládá pouze krycí podlahová krytina, jako je dlažba, palubky, koberce nebo plovoucí podlaha.

Komfortní teplo, jaké neznáte – pokud jste podlahové topení nikdy nezkoušeli využívat delší dobu, například alespoň několik týdnů, stěží si dokážete představit, jak velký komfort doma máte. Za prvé se teplo v prostoru šíří rovnoměrně ve všech vrstvách obytné místnosti, takže vám nebude vedro na obličej a zima na nohy, což se stává u radiátorů. A za druhé zažijete velmi příjemný pocit na bosá chodidla, a to se pro vás možná stane drogou, tedy s nadsázkou řečeno, pochopitelně.