Jsou internetové seznamky dobrý nápad?


Touha seznámit se s partnerem či partnerkou se kterým strávíme zbytek života je jasná a pochopitelná. Je zakódována v našich genech již od pradávna a je jedním ze základních způsobů, který zajišťuje přežití naší rasy. Bohužel v současné době je hledání takového člověka mnohem těžší než kdy dřív, a to i přesto, že lidí je na Zemi čím dál víc.

 

Není tedy divu, že v duchu hesla „moderní problémy vyžadují moderní řešení“ vznikly nové metody, jak najít toho pravého či tu pravou. A jednou z těch, které si získaly velkou přízeň veřejnosti jsou internetové seznamky.

 

internetová seznamka

 

Ty fungují následovně: vytvoříte si zde profil, který zveřejníte. Zde dáte nejen svou fotografii, ale také své zájmy, zaměstnání, věk a další údaje, které si myslíte, že by mohly toho druhého zajímat. Na jejich základě vám pak algoritmus doporučí z profilů, které jsou zde již uloženy, případně pošle váš profil vhodným kandidátům. Ti se na něj podívají, a pokud se jim budete zamlouvat, pošlou vám zprávu. Tak by se mělo zajistit, že budete mít do začátku alespoň něco společného. Pokud se sobě budete líbit navzájem, můžete se sejít.

 

Samozřejmě mnozí z toho mají poněkud obavy. Přeci jen si budete psát s naprosto neznámým člověkem, o kterém si nemůžete být ani jisti, že je tím, za koho se vydává. Koneckonců nic mu nebrání ve svém profilu lhát a vydávat se za někoho, kým není.

 

seznamování přes internet

 

Je pravdou, že určité nebezpečí zde existuje. Na druhou stranu tyto seznamky mnohdy dělají vše pro to, aby jej minimalizovaly. Často například chtějí ověření totožnosti, případně kopii občanského průkazu, aby si ověřily, že jste to skutečně vy. I tyto systémy však lze obelstít. Znamená to tedy, že bychom jim neměli věřit? Ne tak docela. Mnoho párů se seznámilo právě tímto způsobem. Jen je potřeba být opatrný a scházet se vždy na nějakém veřejném, hodně frekventovaném místě. Tak riziko minimalizujete.