Jak funguje kartušový filtr AMERICAN


Je poměrně jasné, že čistá voda v bazénu či vířivce se neudrží čistá bez pomoci. A zdaleka nejlepším způsobem, jak ji můžeme udržet, je dobrý filtrační systém. Ten je dnes součástí v podstatě každého bazénu, a tak není divu, že jejich nabídka je velká. Je pak jasné, že se liší mimo jiné také kvalitou či provedením. Vybrat ten správný může být zvláště pro laika poměrně náročné.

Jedním z těch, které máme k dispozici, je i kartušový filtr AMERICAN https://www.chlorito.cz/kartusovy-filtr-american-viking. Ten je určen pro vířivky a od těch běžných se liší tím, že není pískový, nýbrž vyrobený ze speciálního typu papíru, zvaného kartuše. Tím protéká voda, přičemž se zároveň zachycují veškeré nečistoty, které v ní jsou.

klasický zahradní bazén

Jeho velkou výhodou je poměrně snadná výměna. Stačí jen, když jej vyndáme a nasadíme do filtračního systému nový. I tím se liší od písku, který je potřeba před použitím promýt a také jej do filtru fyzicky vložit, což, zvláště u těch větších typů, může být poměrně náročné. Je tedy jasné, že v tomto ohledu je rozhodně výhodný.

Proč ale, když je tak dobrý, není používán častěji? Jednoduše proto, že má i své mouchy. Tou hlavní je cena. Zatímco jinde stačí jen doplnit písek, jehož cena není zrovna vysoká, zde je nutné vyměnit celý filtr. To nás samozřejmě vyjde podstatně dráž, a mnoho lidí si to nemůže v dnešní době dovolit.

děti ve vířivce

Dalším důležitým faktorem je výdrž. Zatímco pískový filtr vydrží bez nadsázky mnohdy celou sezónu, ten kartušový je nutné měnit mnohem častěji. Důvodem je podstatně menší plocha, na které se zachytávají nečistoty. Ta se proto i mnohem dříve zaplní a filtr ztratí svou funkci.

Pokud se tedy chceme pro tento typ rozhodnout, je dobré si říci, co od něj vlastně očekáváme a ujistit se, zda je schopen naše očekávání splnit. Proto se hodí právě pro vířivky a menší bazény, nikoliv pro ty klasické velké. A to je dobré si uvědomit, než se pro některý typ rozhodneme.